та додаткове обладнання.
ЗМІСТ:
прилади вітчизняного виробництва
саморобний прилад для випалювання
На даний момент існує дуже багато різних приладів для художнього випалювання як вітчизняного так і закордонного виробництва. придбати ці прилади можна у магазинах господарських товарів, дитячої творчості через всесвітню мережу Інтернет або просто на ринку. (Через мережу Інтернет можна придбати як нові так і ті апарати, що вже були у використанні). також такий прилад можна виготовити самостійно, якщо трішечки товаришувати з паяльником і відрізняти резистор від транзистора. Весь цей матеріал і буде представлено в цьому розділі.
прилади вітчизняного виробництва
Деякі прилади представлені в цьому огляді випускалися за часів радянського союзу і вже залишилися в історії, але їх можна придбати на ринках та через мережу Інтернет на Інтернет-аукціонах. А деякі прилади і досі випускаються та користуються попитом серед майстрів. Ціни на ці прилади в українських магазинах коливаються в межах 200 грн.
Прилад для випалювання Вязь. Виробник: Україна (Харків). Призначений для випалювання рисунків та орнаменту на дерев'яній поверхні. Штифт для випалювання змінний. Технічні характеристики:номінальна напруга - 220 В (Промислова мережа); номінальна потужність не більше - 9 Вт; маса не більше - 0,8 кг. |
|
Прилад для випалювання Узор-1. Призначення приладу аналогічне попередньому. До того ж це просто його модифікація. Від попереднього він відрізняється формою корпуса та наявністю зручної перекидної підставки для ручки і гумових ніжок, що протидіють ковзанню. Технічні характеристики повністю аналогічні попередньому. |
|
Прилад для випалювання Орбита. Призначення приладу аналогічне попередньому. Обладнаний вимикачем та індикатором вмикання в мережу. має зручну окрему від корпуса підставку під ручку Технічні характеристики:номінальна напруга - 220 В (Промислова мережа); номінальна потужність не більше - 20 Вт; |
Чудеса радянської техніки для художнього випалювання, які можна придбати через Інтернет-аукціони.
Прилади для випалювання. представлені в цьому розділі зарубіжними виробниками, відрізняються від інших, згаданих вище приладів, своїми функціональними можливостями та відповідно ціною, яка вимірюється в умовних одиницях.
QIDDYCOME (виробництво Кітай) Досить оригінальний прилад для випалювання, має 21 змінний штифт, зручну упаковку та ергономічну ручку-тримач у вигляді паяльника. Також прилад можна використовувати як паяльник (має штифт паяльника) або як гарячий ніж для пластику. Живиться від мережі 220 В Призначений для дітей у віці від 12 років |
|
Stayer Модифікація попереднього приладу, але з меншою кількістю насадок (7 шт. Пряма та коса, конічна, тонка голковидна та три фігурних). Насадки кріпляться за допомогою різьби. |
|
Holzbrennstation / Woodburning Station JLT
- 07B Технічні характеристики: 230V - 50Hz / 20 - 40W Температурний режим: 500˚ - 750˚ Окремо продаються голки (5 видів) |
|
BURNMASTER HAWK, PEN & 10-TIPS
SET Прилад для випалювання, який має все необхідне. Це високотехнологічна та високоякісна система з великим набором штифтів різної форми. Потужність приладу до 130 Вт. Ціна 180 $ (У США) |
|
Razertip Професійний прилад для пірографії представлений двома моделями: SS-D10 та SK Технічні характеристики: Напруга живлення: 240 VAC, 50/60Hz, струм: 0.20A Напруга на штифту: 2,2 VAC, струм: 10А Максимальна потужність: 45 Вт Температурний режим: від 245˚ до 760˚ Ціна за каталогом фірми 295$ та 260$ відповідно. |
саморобний прилад для випалювання
УВАГА!!! НЕБЕЗПЕЧНО!
Схема приладу працює під напругою промислової мережі 220v!
За відсутності відповідної кваліфікації повторювати
ЗАБОРОНЕНО!!!
Враховуючи те, що такі прилади дорогі і не кожен може собі дозволити придбати це обладнання, у цьому розділі буде запропоновано самостійне виготовлення приладу для випалювання. Це буде під силу навіть початківцям, які можуть відрізнити транзистор від резистора, товаришують з паяльником та знають і виконують правила техніки безпеки при роботі з електричним струмом промислової мережі.
Всі спроби розібрати промислові прилади для випалювання та зробивши певні заміри з подальшим повтором конструкції з використанням готового мережевого трансформатора без переробки, ні до чого не привели. Тому було прийнято рішення піти іншим шляхом, і можливо в супереч законам фізики та електротехніки. І спеціалісти з електротехніки, можливо, скажуть, що цього робити не можна, але це перевірено досвідом, це працює досить довго, нічого при цьому не гріється (за винятком робочого інструменту) та нічого не перегоряє.
Одним з основних вузлів саморобного випалювача є регулятор, з якого і почнемо. Зрозуміло, що регулювання потрібно здійснювати по колу високої напруги (220 В). Схема відома як регулятор потужності.
На принципі роботи цієї схеми зупинятися не варто. Лише потрібно сказати, що цю схему можна змонтувати на друкованій платі, на макетній платі та просто навісним монтажем. На цьому і зупинимося докладніше.
На фото зображені необхідні деталі. Ці деталі можна купити на радіоринку та в радіомагазині, що також потребує певних витрат. Цю проблему можна вирішити випаявши ці деталі зі старої вже непотрібної радіоелектронної техніки (старі телевізори, радіоприймачі, магнітофони та ін.)
Далі на фото вже змонтований навісним монтажем регулятор, сфотографований з різних сторін. За цими фотографіями можна змонтувати цей регулятор.
|
|
|
|
Для подальшої роботи можна використати старий побутовий прилад, в якому міститься знижувальний мережевий трансформатор та корпус якого також можна використати. Розглянемо цей процес на прикладі старого фільмоскопу.
До додаткового обладнання відносяться ті інструменти і приладдя, якими користується майстер під час роботи.
Настільна лампа необхідна для освітлення робочої поверхні під гострим кутом, що допомагає розгледіти тіні, які утворюють випалені бороздки, для контроля штриховки з самого початку.
Простий олівець, необхідний для нанесення на дерев'яну поверхню рисунку, Який не повинен залишати вдавлених слідів на деревині.
Гумка для стирання потрібна для зняття залишків простого олівця з поверхні деревини після закінчення роботи.
Скальпель потрібний для видалення невеликих похибок у роботі. Наприклад вкоротити надто довгу лінію, або прибрати непотрібну штриховку. Для цього можна зшкребти обпалену деревину за допомогою леза.
Клейка стрічка (скотч) потрібен для закріплення аркушів з копіями ескізів на поверхні деревини. Вона гарна тим, що зовсім не залишає слідів.
Копіювальний папір необхідний для перенесення рисунка з аркуша паперу на поверхню деревини. Користуватися потрібно папером чорного кольору: лінії копіювального паперу іншого кольору неможна буде прибрати після завершення роботи, а отже робота може придбати відтінок характерного кольору.
Сталева лінійка потрібна для проведення акуратних прямих ліній, які можна намітити штифтом, нагрітим до потрібної температури. Пластмасова лінійка для цього не годиться, може просто розплавитися.
Пензлики з білки різного розміру, потрібні для розфарбовування робіт.